Çin Fiberglas Kumaş Üretici
Unionfull® Çin Isı Yalıtım Ürünleri Tedarikçi | Termal Malzemeler - Yüksek Silika Bez - Termal İzolasyonlu Fiberglas Kumaşlar

Fabrika turu

Unionfull (Insulation) Group Ltd. Fabrika

Almak Fiberglas Kumaş & Isı Yalıtım Malzemeleri şimdi!

Teklifi istemek için buraya tıklayın

CAM KUMAŞ SEÇİMİ İÇİN TASARIM HUSUSLARI

Endüstriyel kullanım için kumaş seçerken dikkate alınması gereken beş temel tasarım değişkeni vardır:

Kalınlık

Cam kumaşlar ~ 0.0010 ”ila ~ 0.060” arasında değişen kalınlıklarda mevcuttur.

Ağırlık

Ağırlık aralığı yarda kare başına 1 onstan az ile yarda kare başına 50 onstan fazla başlar.

İplik Boyutu

İplik boyutu, kumaşın ağırlığını ve kalınlığını belirler.Spesifik uygulamalar için, kumaşın fiziksel ve mekanik performans özelliklerinin avantajı için bir iplik diğerine göre seçilebilir.

İnşaat

Bu, kumaşın inç başına çözgü ipliği sayısı (makine yönü) ve dolgu ipliği (çapraz makine yönü) ve dokuma modeli ile belirlenir.

Bitiş

Çoğu endüstriyel uygulama, kumaşın bir kaplama malzemesi ile kullanılmasını gerektirir.Reçine kaplamalarla uyumluluk için, kumaşa genellikle organik bir son kat veya işlemden sonra uygulanır.

Unionfull (Insulation) Group Ltd. fabrika üretim hattı 0İPLİK YAPISI

Büküm / Katlama

Bu işlem, iplik mukavemetini, çapını, ağırlığını ve esnekliğini kontrol etmeye yarar. Filamentler önceden belirlenmiş bir spesifikasyona göre bükülür ve daha sonra bükülen iplikler, işlem zorluklarına neden olabilecek iplikte herhangi bir gerilimi dengelemek ve önlemek için birleştirilir veya katlanır.Pek çok cam kumaş, iplik üreticilerinden alınan tek ipliklerden dokunmaktadır.

Çözgü

Çizimde gösterilen çözgü, esasen ipliklerin paralel sırayla serilmesidir.İnç başına belirli sayıda iplik, bir askıdan çekilir ve bir çözgü levendi üzerine sarılır.Daha sonra, kumaş spesifikasyonunda gerekli olan inç başına belirlenmiş iplik sayısını sağlamak için birkaç "kesit" kiriş birleştirilir.

Kesit kirişlerinin kombinasyonu, çözgü veya dokuma tezgahı kirişini oluşturmak için kesme işlemi sırasında gerçekleşir.Tüm bu paralel iplik sistemi, kumaşta "çözgü" veya uzunlamasına iplik sistemi haline gelmek için bir dokuma tezgahı kirişine sarılır.

Eğik çizgi

Bükülmemiş iplik kullanıldığında eğik çizgi kullanılır.İpliklere, dokuma işlemi sırasında işlemeyi kolaylaştırmak ve koruma sağlamak için çözgü haşıllama uygulanmaktadır.Bu işlem, (1) tek fiberglas çözgü ipliklerinin özel olarak birleştirilmiş kimyasal formülasyon ile ebatlanmasını, (2) ipliklerin kurutulmasını ve (3) kesit kirişlerinin kombinasyonu yoluyla dokuma kirişi üzerine istenen sayıda uçun sarılmasını içerir.

Unionfull (Insulation) Group Ltd. fabrika üretim hattı 1

 

.Unionfull (Insulation) Group Ltd. fabrika üretim hattı 2

Giriş

 

Giriş işlemi çözgü ipliğini dokumaya hazırlar Bu işlemde, çözgü iplikleri, kumaşta istenen deseni elde etmek için uygun koşum takımları üzerindeki tezgah kirişinden baş gözlerinden geçirilir.Çözgü ipliği daha sonra çözgü ipliği numarasının belirlenmesi için bir taraktan çekilir. Kamış ayrıca dolgu ipliklerini uygun pozisyonlarına yerleştirmek için kullanılır.

 

 

 

 

Unionfull (Insulation) Group Ltd. fabrika üretim hattı 3Dokuma

Dokuma, bir dizi atkı ipliğinin bir dizi çözgü ipliği ile dik açılarda birbirine geçmesinden oluşur.Dolgu iplikleri, iplikleri çözgünün bir tarafından diğerine geçerek, iki iplik sistemi olan "çözgü" ve "doldurma" yı önceden düzenlenmiş bir dokuma planında birbirine geçiren bir hava jeti, rapier veya mekik tarafından yerleştirilir.

Bitiricilik

Terbiye sırasında birleştirme ajanları kumaşa uygulanır. Birleştirme veya terbiye ajanları, takviye kumaşı ile polimer matris arasında optimum yapışma sağlamak için hareket eder.Balistik kumaşlar, terbiye aşamasında aşındırma ve su itici işlemlere tabi tutulabilir.

Unionfull (Insulation) Group Ltd. fabrika üretim hattı 4

İletişim bilgileri